Dzień Cukiernika
Kolejne święto, które lubimy: Dzień Cukiernika 🙂 W grupie I p. Natalii nie mogło zabraknąć gofrów tylko i wyłącznie na słodko 🙂 Już szukamy w kalendarzu kolejnych dni do świętowania 🙂
Kolejne święto, które lubimy: Dzień Cukiernika 🙂 W grupie I p. Natalii nie mogło zabraknąć gofrów tylko i wyłącznie na słodko 🙂 Już szukamy w kalendarzu kolejnych dni do świętowania 🙂
Święta tuż tuż... Wychowankowie czują już ich klimat. Na warsztatach socjoterapeutycznych z gliny chłopcy z grupy XI tworzyli swoje pierwsze ozdoby świąteczne. W roli głównej zajączki wielkanocne. Natomiast panowie z grupy weekendowej bardzo się starali, przygotowując jaja wielkanocne w nieco innym niż zwykle wydaniu…
Obok tych dwóch ważnych dni w kalendarzu nie przeszliśmy obojętnie. Duże zaangażowanie wykazali przedstawiciele Młodzieżowej Rady Ośrodka. Kwiatki we włosach, słodkie bezy – to dla każdej kobiety, a panowie – dżentelmeni, w koszulach, z krawatami – byli ozdobą naszego Ośrodka w środę 🤩 Ale to nie wszystko… 8 marca chłopcy z grupy XIII przygotowali
Witamy wiosnę 😊 Malujemy i ozdabiamy kwiatki z drewna dla najbliższych 😊 To właśnie grupa III 😊
Pomimo pandemii, nasi wychowankowie wzięli udział w Mistrzostwach Województwa Zachodniopomorskiego w zapasach 😉 Zawody odbyły się w Stargardzie, a uczestniczyło w nich 9 klubów. Piąte miejsca zajęli Marcel Staszak i Jakub Karykowski, przegrywając pojedynki o brązowe medale. Rafał Gronek po dwóch walkach odpadł z turnieju.
4 marca obchodziliśmy Narodowy Dzień Gramatyki. Z tej okazji w MOS Stargard została zorganizowana loteria gramatyczna, która cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Udział brały klasy od IV do VIII. Dzieci odpowiadając na pytania, zdobywały punkty, a przy okazji, poprzez zabawę, świetnie powtórzyły gramatykę 👍
Piątki mają to do siebie, że trzeba rozładować napięcie kinetyczne. Ćwiczenia językowe połączone z zabawą to idealny sposób, aby konstruktywnie wykorzystać ostatnie godziny przed powrotem do domu
W tym tygodniu przeprowadziliśmy w MOS próbę egzaminu ósmoklasisty z języka niemieckiego. Nasi wychowankowie podeszli do niej w większości przypadków z uwagą, poznali procedurę egzaminu i sposoby pracy z arkuszem… Pierwsze przetarcie zatem już za nami
Idzie wiosna, krajobraz coraz piękniejszy… W grupie 8 przeprowadziliśmy konkurs fotograficzny „Z przyrodą w tle” Wybraliśmy najpiękniejsze zdjęcia, wykonane w plenerze przez wychowanków. Najwięcej punktów w głosowaniu uzyskał Marcel, który zajął pierwsze miejsce. Druga pozycja przypadła Krzyśkowi, a trzecia – Miłoszowi. Zobaczmy zatem, jakie ujęcia udało się uchwycić naszym młodym fotografom
Weekendowo 😎 Zajęcia z malowania na wodzie oraz koralikowe szaleństwo pomogło w integracji z nowymi osobami 🙂