Zajęcia z podstaw boksu to cykliczne i stałe spotkania z wychowankami placówki. Ktoś może pomyśleć, że boks to przecież agresja – nic bardziej mylnego. Zajęcia bokserskie to przecież zajęcia socjoterapeutyczne. Psycholodzy już dawno zażegnali tezę mówiącą, że boks wzbudza agresję. Rzeczywistość wygląda zupełnie inaczej. Sport ten daje możliwość w zdrowy sposób rozładować energię, stres oraz pozwala nauczyć się panować nad emocjami.
Boks jako sport walki pozwala nauczyć się koncentracji, której tak bardzo brakuje wielu naszym wychowankom. Każdy trening wymaga od uczestnika maksimum koncentracji i skupienia. W końcu nie bez przypadku mówi się, że główna siła pięściarza tkwi w jego głowie, a nie w mięśniach. Mięśnie dokańczają jedynie akcję, która pojawiła się w głowie sportowca. Boks wymaga podejmowania szybkich decyzji i odpowiedzi w kierunku przeciwnika.
Niewątpliwie ta sztuka walki dodaje pewności siebie i podnosi samoocenę. Często zwalcza traumę i strach ukrywane gdzieś głęboko w sobie. Pięściarstwo zwalcza również kompleksy związane z wyglądem ciała. Boks to ogromny wysiłek dla organizmu, jest stosowany również jako ćwiczenie typu cardio, sport typowo wydolnościowy. To wszystko pozytywnie wpływa na budowanie sportowej sylwetki. Osoba trenująca boks czuje się bezpieczniej w życiu codziennym. Wystarczy sama świadomość swoich umiejętności oraz możliwości.
Pięściarstwo uczy również pokory i to dość szybko… Zdarzają się lepsi przeciwnicy, a porażki należy przyjmować z szacunkiem. Regularne treningi wymagają samodyscypliny, której często brakuje naszym wychowankom. Boks to sposób na pozytywne spędzenie czasu, jednocześnie dbając o zdrowie fizyczne i komfort psychiczny.</p style=”text-align: justify”>