Office 365 za FREE !

Office 365 bezpłatnie od 8 listopada 2018r. !

Od dnia 2018-11-08 wszyscy uczniowie, nauczyciele, wychowawcy i cały personel szkoły mogą korzystać bezpłatnie z usługi Office 365. Usługa dostępna jest dla urządzeń stacjonarnych i mobilnych pod adresem https://portal.office.com

W związku z nowo uruchomioną usługą, poniżej przedstawiamy listę najczęściej zadawanych pytań.

Z aplikacji i usługi Office 365 dostępnych w pakiecie dla MOS Stargard, możecie korzystać za darmo przez cały okres w którym jesteście związani z placówką. Wszystkie aplikacje dostępne po zalogowaniu są zupełnie darmowe.

Zdecydowanie nie !

Wszystkie konta zarówno nauczycieli, wychowawców, pracowników i uczniów są utworzone w szkolnym systemie informatycznym. Jedyne co należy zrobić to zalogować się poprawnie na już skonfigurowane konto i rozpocząć korzystanie z aplikacji. Swój login i hasło możesz odebrać od nauczyciela informatyki lub w sekretariacie ośrodka.

Nie ! Do usługi możemy zalogować się z dowolnego urządzenia typu tablet, komputer, telefon. Należy pamiętać również że adres mailowy użyty do logowania służy jako adres mailowy do kontaktu z pracownikami i uczniami w ośrodku.

W skład pakietu Office 365 dla MOS Stargard, możemy korzystać z dowolnych aplikacji które widnieją jako dostępne po zalogowaniu. Aplikację z których niewolno korzystać po prostu nie będą wyświetlane jako dostępne w portalu Office 365. Poniżej znajduje się lista najważniejszych aplikacji.

Aplikacje pakietu Office 365

• Outlook (tylko wersja Online)
  • Word (tylko wersja Online)
  • Excel (tylko wersja Online)
  • PowerPoint (tylko wersja Online)
  • OneNote

Usługi pakietu Office 365

• Exchange
  • OneDrive
  • Skype dla firm
  • Teams
  • Sway
  • Forms
  • Stream
  • Flow
  • PowerApps
  • School Data Sync

Ponadto

• Internetowe wersje aplikacji Word, PowerPoint, Excel, OneNote i Outlook
  • Klasyczna wersja programu OneNote
  • Microsoft Teams — centrum cyfrowe, w którym zintegrowane są konwersacje, zawartość i aplikacje potrzebne w instytucji edukacyjnej do lepszej współpracy i zwiększania zaangażowania
  • Notesy zajęć i notesy dla personelu
  • Grupy PLC (Professional Learning Community)
  • Kwizy do samodzielnej oceny w usłudze Forms
  • Opowiadanie historii w formacie cyfrowym za pomocą aplikacji Sway
  • Zapewnianie pełnego dostępu do informacji i zaangażowania za pomocą witryn do komunikacji i witryn zespołów w całym intranecie przy użyciu programu SharePoint
  • Ochrona przed utratą danych i szyfrowanie
  • Usługa wideo do bezpiecznego tworzenia i udostępniania klipów wideo oraz zarządzania nimi w całej organizacji
  • Zarządzanie harmonogramami i dziennymi zadaniami za pomocą aplikacji Microsoft StaffHub
  • Poczta e-mail ze skrzynką pocztową o pojemności 50 GB
  • Nieograniczony osobisty magazyn w chmurze
  • Konferencje wideo HD

W przypadku nieposiadania konta w szkolnej sieci informatycznej, należy bezzwłocznie zgłosić ten fakt w sekretariacie ośrodka lub nauczycielowi informatyki. Po potwierdzeniu danych, konto zostanie utworzone w systemie.

Wszystkie dane dostępowe w postaci unikalnego loginu i hasła otrzymasz od nauczyciela informatyki lub w sekretariacie ośrodka. Poniżej przedstawiamy schemat loginu i hasła do usług i aplikacji pakietu Office 365, ponadto usługa Office 365 jest w pełni z synchronizowana ze szkolną pracownią informatyczną. Co to oznacza, że jest w pełni z synchronizowana ?
Oznacza to, że używamy do logowania takich samych danych jak w pracowni informatycznej.

login jest taki sam jak wykorzystywany w pracowni informatycznej z małym dodatkiem

do loginu dodatkowo dodawane jest @online.mos-stargard.edu.pl

hasło jest takie samo jak używane w pracowni informatycznej

Poniżej znajduje się przykład loginu do komputera w pracowni informatycznej:

Login: JanekKowalski

Hasło: JAnekJanek1234

Poniżej znajduje się przykład loginu do usługi Office 365

Hasło: JAnekJanek1234

Aby zalogować się do usługi Office 365, należy wejść na stronę https://portal.office.com oraz podać swój unikalny login i hasło. Do usługi możemy logować się z urządzeń stacjonarnych a także mobilnych typu tablety, telefony itp.

Z aplikacji i usług dostępnych na platformie Office 365, swobodnie mogą korzystać :

- Uczniowie
- Nauczyciele
- Wychowawcy
- Pedagodzy i psychologowie
- Dyrekcja
- Pracownicy sekretariatu
- Pozostali pracownicy placówki Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Stargardzie